W dniu 17 czerwca dzieci z oddziału „Mrówek” z nauczycielką Eweliną Bury odwiedziły Komisariat Policji Rewiru Dzielnicowych w Grębocicach aby  kontynuować akcję bezpiecznych wakacji.  Spotkanie zostało poprowadzone przez  asp. Adama Cwojdzińskiego – tatę naszego przedszkolaka i sierż. sztab. Pawła Marcinowskiego.

W ramach przedsięwzięcia „Bezpieczne Wakacje 2024” we wszystkich oddziałach przedszkolnych zostały przeprowadzone zajęcia z zakresu bezpieczeństwa własnego oraz innych  z szczególnym naciskiem na zachowanie bezpieczeństwa w czasie zabaw wakacyjnych. Celem zajęć było przypomnienie i utrwalenie podstawowych zasad bezpiecznego zachowania na drodze, uwrażliwienie dzieci na niebezpieczeństwa i uświadomienie dzieciom jak ważna jest bezpieczna jazda samochodem. Dzieci dowiedziały się jak ważny jest krem z filtrem, ochrona głowy oraz odpowiednie nawadnianie.
Przedszkolaki znają już numery alarmowe i wiedzą,
jak zachować się w kontaktach z nieznajomymi oraz do kogo zwracać się o pomoc w sytuacji zagrożenia.

Życzymy wszystkim przedszkolakom spokojnych i bezpiecznych wakacji ,aby we wrześniu wróciły pełne energii do działania  w swoich grupach!